stickyimage

Polskie Forum Płatności Zbliżeniowych i NFC 2012 już 27 września!

Czytaj więcej
http://www.nfcidea.pl/wp-content/uploads/2017/03/cryptotech-banner.jpghttp://www.nfcidea.pl/wp-content/uploads/2017/03/cryptotech-banner.jpghttp://www.nfcidea.pl/wp-content/uploads/2017/03/cryptotech-banner.jpghttp://www.nfcidea.pl/wp-content/uploads/2017/03/cryptotech-banner.jpghttp://www.nfcidea.pl/wp-content/uploads/2017/03/cryptotech-banner.jpg

Wydrukuj sobie robota

PLEN2

PLEN2 to nowy projekt na kickstarterze, który pozwala Ci na wydrukowanie sobie Twojego własnego robota. Przy zamówieniu dostaje się zestaw złożony z motorków, akcesoria i płyty sterującej. Wszystko to można łatwo skręcić używając wyłącznie śrubokręta. Najfajniejsza rzeczą w PLEN2 są jednak niesamowite możliwości personalizacji. Cały zewnętrzny szkielet można zaprojektować samodzielnie (bazowy szkic w programie dostaje się za darmo, razem z częściami robota) i wydrukować w drukarce 3D. Program sterujący robotem jest opensource’owy, co oznacza, ze można go edytować i dowolnie rozbudowywać i zmieniać. Nawet sterowanie jest dowolne – można kierować PLEN2 za pomocą smartfona lub tableta, ruchami ciała, mimiką twarzy, a po podłączeniu odpowiednich akcesoriów nawet myślami czy skurczami mięśni (mikroimpulsami) przedramienia.

https://www.kickstarter.com/projects/2107823129/plen2-the-worlds-first-printable-open-source-human

 

 

4 lata ago by in Aktualności , Najważniejsze , Polska , Zagranica. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.