stickyimage

Polskie Forum Płatności Zbliżeniowych i NFC 2012 już 27 września!

Czytaj więcej
http://www.nfcidea.pl/wp-content/uploads/2017/03/cryptotech-banner.jpghttp://www.nfcidea.pl/wp-content/uploads/2017/03/cryptotech-banner.jpghttp://www.nfcidea.pl/wp-content/uploads/2017/03/cryptotech-banner.jpghttp://www.nfcidea.pl/wp-content/uploads/2017/03/cryptotech-banner.jpghttp://www.nfcidea.pl/wp-content/uploads/2017/03/cryptotech-banner.jpg

Gdzie już zapłacisz

Polska jest jednym z trzech krajów europejskich (z Wielką Brytanią i Turcją) o najlepiej rozwiniętej infrastrukturze do wprowadzenia płatności zbliżeniowych w standardzie NFC. Obecnie w naszym kraju znajduje się ok. 35,000 terminali PayPass, które są przygotowane na przyjmowanie transakcji z NFC. Do końca roku 2015 takich terminali ma być 200,000.

Duża jest również liczba banków, która przeprowadzała lub przeprowadza piloty płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem standardu NFC. Są to: BZ WBK, ING Bank Śląski, PKO BP, mBank, MultiBank, CitiBank, Invest Bank, Alior Bank, Millenium, Getin Bank.

Wszyscy czterej najwięksi operatorzy sieci komórkowych w Polsce – T-Mobile, Orange, Plus i Play – zapowiedzieli wprowadzenie usług NFC jeszcze w tym roku, przed Euro 2012.

Płatności zbliżeniowe obsługują już takie punkty jak: EMPiK, Shell, Rossmann,Żabka, Matras, Douglas, McDonald’s, Coffeeheaven, Kolporter, Smyk, czy Venezia.