stickyimage

Polskie Forum Płatności Zbliżeniowych i NFC 2012 już 27 września!

Czytaj więcej
http://www.nfcidea.pl/wp-content/uploads/2017/03/cryptotech-banner.jpghttp://www.nfcidea.pl/wp-content/uploads/2017/03/cryptotech-banner.jpghttp://www.nfcidea.pl/wp-content/uploads/2017/03/cryptotech-banner.jpghttp://www.nfcidea.pl/wp-content/uploads/2017/03/cryptotech-banner.jpghttp://www.nfcidea.pl/wp-content/uploads/2017/03/cryptotech-banner.jpg

BLE pomaga niewidomym w Bukareszcie

smart public transport bucharest user

W Rumunii funkcjonuje program „Mobile For Good”, sponsorowany przez fundację Vodafone Romania Foundation, który ma na celu stworzenie projektów, w których technologia pomagałaby społeczeństwu.
Jednym z ośmiu projektów, wybranych przez fundację jest uruchomiony w stolicy Rumunii – Bukareszcie, program Smart Public Transport. Wykorzystuje on technologię i nadajniki BLE Bluetooth Low Energy) w celu ułatwienia niewidomym pasażerom korzystanie z transportu miejskiego.
Dzięki współpracy firmy Onyx Beacon z operatorem transportu miejskiego RATB i stowarzyszeniem Tandem Association w autobusach i trolejbusach w Bukareszcie rozmieszczono 40 nadajników BLE Enterprise Beacon (do końca sierpnia będzie ich 500).
Użytkownik Smart Public Transport (SPT) wybiera linię autobusowa lub trasę podróży. Każdy z autobusów w programie ma indywidualny nadajnik BLE, który informuje korzystających z SPT – jeżeli autobus znajdzie się w odległości 60m od przystanku pasażer dostanie powiadomienie na aplikację mobilną w formie specyficznego dźwięku oraz wiadomości tekstowej, odtwarzanej głosowo. Kiedy autobus dotrze na przystanek urządzenie mobilne zacznie rytmicznie wibrować, a aplikacja mobilna jednocześnie powiadomi platformę w Chmurze, że użytkownik SPT znajduje się na przystanku. W podobny sposób użytkownik informowany jest o zbliżaniu się i dotarciu do jego przystanku.
Projekt Smart Public Transport będzie w pełni zaimplementowany we wrześniu tego roku.

 

 

3 lata ago by in Aktualności , Najważniejsze , Zagranica. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.