stickyimage

Polskie Forum Płatności Zbliżeniowych i NFC 2012 już 27 września!

Czytaj więcej
http://www.nfcidea.pl/wp-content/uploads/2017/03/cryptotech-banner.jpghttp://www.nfcidea.pl/wp-content/uploads/2017/03/cryptotech-banner.jpghttp://www.nfcidea.pl/wp-content/uploads/2017/03/cryptotech-banner.jpghttp://www.nfcidea.pl/wp-content/uploads/2017/03/cryptotech-banner.jpghttp://www.nfcidea.pl/wp-content/uploads/2017/03/cryptotech-banner.jpg

Android Pay w Polsce już za kilka miesięcy

 

Android Pay

 

Być może już za kilka miesięcy będziemy mogli w Polsce korzystać z pierwszej ogólnodostępnej aplikacji mobilnej, która pozwolić nam używać telefonu komórkowego jak karty płatniczej dzięki technologii NFC.

Jak powiedział przedstawiciel Google, Erik Wool: „W tym roku chcielibyśmy wprowadzić Android Pay na kilka rynków, które są dla nas priorytetowe. Polska do nich należy. Spodziewamy się pierwszych wdrożeń w Polsce w III kw. Szczegółowe informacje na ten temat przekażemy latem”.

Polska jest liderem światowym jeśli chodzi o płatności zbliżeniowe przy użyciu karty płatniczej – w 2015 roku 55% transakcji w Polsce to płatności zbliżeniowe (wzrost o 89% w porównaniu z rokiem 2014). Teraz pora na kolejny krok.

Lista banków, które zaimplementują u siebie Android Pay nie jest jeszcze ujawniona. Wiadomo, że Android Pay wymaga wdrożenia platformy tokenizacyjnej MasterCard lub Visa. Obecnie taki mechanizm wprowadziły w Polsce już Alior Bank, Millenium Bank, ING Bank Śląski oraz BZ WBK. Nie oznacza to, że na 100% pojawi się w tych bankach Android Pay w tym roku. Znaczy to jednak, że te banki są już na to gotowe.

2 lata ago by in Aktualności , Najważniejsze , Polska. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.